Czy warto nosić okulary zerówki na co dzień?
Czy warto nosić okulary zerówki na co dzień?

Okulary zerówki do komputera

Zauważmy, że moda na zerówki pojawiła się wtedy, gdy rozpoczął się boom cyfryzacyjny i wielu z nas na stałe zasiadło do pracy czy nauki przed monitorami komputerów. Te osoby po pewnym czasie zaczęły dostrzegać nie tylko benefity płynące z pracy w takim charakterze, lecz także związane z tym obciążenia. Dyskomfortem okazała się ciągła ekspozycja na światło niebieskie. I choć dzisiaj laptopy i monitory komputerów stają się coraz lepiej przystosowane do chronienia wzroku, to jednak nadal może to być niewystarczające.

Wtedy z pomocą przychodzą okulary zerówki, które skutecznie blokują światło niebieskie i sprawiają, że nie dociera ono do oczu w takiej ilości jak wcześniej. Komfort odczujesz niemal od razu!

Do oglądania i czytania również

Trzeba zauważyć, że wzrok męczy się nie tylko przed ekranem komputera, ale też telewizora. Możemy odczuwać zmęczenie oczu, pieczenie, zaczerwienienie spojówek również podczas czytania, a nawet wykonywania innych codziennych czynności. Problem zaognia się, gdy robimy to na słabo oświetlonych stanowiskach.

Oczywiście priorytetem zawsze jest zmiana złych nawyków, jednak wsparcie w postaci okularów zerówek okazuje się bardzo istotne. Wiele osób już z niego korzysta, tłumacząc, że szkła tego typu działają na nie niczym balsam.

Okulary zerówki dla kierowców

Także jazda samochodem może męczyć wzrok. Kierowcy chętnie korzystają z okularów ze szkłami zerowymi, które rozwiązują najczęstsze problemy – nienaturalne modyfikacje obrazu na drodze czy cienie i refleksy. Dla prowadzących auta najlepszą wersją zerówek są te, z powłokami antyrefleksyjnymi czy fotochromowymi.

Jak dbać o okulary?

Podobnie, jak inne okulary, również zerówki trzeba prawidłowo pielęgnować. Na lepszą widoczność obrazu nie wpłynie bowiem noszenie oprawek z brudnymi szkłami. Przeciwnie – może to jeszcze bardziej obciążać narząd wzroku. Zadbaj zatem o ich czystość i wysoką transparentność.

Korzyści z noszenia zerówek

Już na samym początku ustaliliśmy, że dobrze dobrane okulary mają duże znaczenie dla naszego wyglądu, a co za tym idzie dla samopoczucia. Na samopoczucie wpływa też brak dolegliwości bólowych, które pojawiają się po wielogodzinnej pracy na komputerze. Gdy masz na nosie okulary ze szkłami mającymi powłokę neutralizującą światło niebieskie, zauważysz, że ból głowy, zmęczenie, trudności z koncentracją, zaburzenia widzenia, a zwłaszcza ostrości znikną. Oczy nie będą suche, czerwone, w polu widzenia nie będą pojawiały się plamki.  

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl