Dlaczego warto zainwestować w okulary zerówki?

Czym są okulary zerówki?

Już od dawna wiadomo, że noszenie okularów nie jest tylko przykrą koniecznością i nie służy wyłącznie korygowaniu wad wzroku. Dzisiaj coraz częściej po oprawki ze szkłami typu „zerówki” sięgają osoby pracujące przy komputerach, których oczy są zmęczone ciągłym promieniowaniem. Te produkty cieszą się popularnością również wśród miłośników mody – wiedzą oni, że dobrze dobrane oprawki mają walory biżuteryjne i uzupełniają każdą stylizację tak samo jak zegarek, kolczyki czy makijaż.

Musisz wiedzieć, że okulary zerówki nie są wyposażone w szkła korekcyjne, dlatego nie wpływają na jakość Twojego widzenia. Mogą jedynie przyczynić się do ochrony oczu, gdy zdecydujesz się na model z powłoką blue control. Są one rekomendowane szczególnie do pracy przy komputerze czy oglądania telewizji, gdy czujesz zmęczenie, suchość i pieczenie śluzówek.

Natomiast w codziennym użytkowaniu, okulary o transparentnych szkłach świetnie sprawdzają się po prostu jako ozdoba! Coraz więcej osób dostrzega w nich właśnie potencjał modowy i wykorzystuje do uzupełniania swoich stylizacji – codziennych i biznesowych. Trzeba bowiem przyznać, że w okularach wielu z nas wygląda bardziej poważnie i stylowo, co może przełożyć się na budowanie profesjonalnego wizerunku tak ważnego w pracy.

Okulary zerówki do komputera

Zacznijmy od zastosowania praktycznego „zerówek”, jakim bez wątpienia jest ochrona oczu podczas pracy przy komputerze. Nawet najnowsze monitory LCD wyposażone w filtry ochronne mogą wywoływać u użytkowników uczucie zmęczenia, ból i pieczenie oczu. Sam fakt koncentrowania uwagi na ekranie bywa sporym wyzwaniem. Jeżeli martwisz się o stan swojego wzroku, to zakup okularów z powłoką blue control będzie bardzo rozsądny. Jak one działają? Neutralizują nadmiar niebieskiego światła, a przy okazji niezwykle pozytywnie wpływają na Twój wygląd.

Zerówki, jako element stylizacji

Kiedyś (ale było to przed 20-30 laty) noszenie okularów wywoływało raczej kompleksy niż było powodem do dumy. Jakże zmieniło się postrzeganie okularów od tego czasu! Dzisiaj dobrze dobrane, stylowe oprawki to ozdoba twarzy. Nic dziwnego, że tak wiele osób chce je nosić – nawet, jeśli nie mają ku temu medycznych wskazań.

Potraktuj okulary zerówki jako rodzaj biżuterii. Świetnie wyglądają one w połączeniu ze stylizacjami casualowymi oraz biurowymi, a niektóre pasują też na imprezę. Kluczem jest dopasowanie właściwego kształtu, koloru i rozmiaru oprawek, aby pasował do kształtu Twojej twarzy i typu urody. Zmieniając je co jakiś czas będziesz za każdym razem prezentować się w innej, zaskakującej odsłonie. I o to właśnie chodzi!

Podsumowując – jeżeli zastanawiasz się nad zakupem okularów „zerówek” to jest to doskonały pomysł, ponieważ w ten sposób:

  • ochronisz oczy przed promieniowaniem komputerowym i telewizyjnym (szkła z powłoką blue control),
  • ochronisz oczy przed promieniowaniem UV (szkła z filtrem przeciwsłonecznym uv400),
  • zyskasz nową ozdobę i uzupełnienie stylizacji,
  • będziesz prezentować się modnie i bardziej profesjonalnie.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl