Jak dbać o okulary zerówki?

Czyszczenie soczewek

Zanieczyszczenia, tłuste odciski palców czy kurz mogą osiadać na soczewkach. Warto je regularnie czyścić, by zapewnić sobie komfort noszenia.

  • Suche czyszczenie – do usuwania kurzu używaj specjalnych ściereczek z mikrofibry, które delikatnie i skutecznie oczyszczają soczewki. Unikaj tradycyjnych chusteczek higienicznych, które mogą pozostawić rysy.
  • Mokre czyszczenie – możesz zastosować specjalne płyny do czyszczenia soczewek lub delikatny detergent bez alkoholu. Nakładaj płyn na ściereczkę, a nie bezpośrednio na soczewki.

Przechowywanie okularów

Gdy nie używasz okularów, najlepiej przechowywać je w etui. Twarda obudowa zapewni ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale też przed zgubieniem.

Unikaj wysokich temperatur

Latem unikaj pozostawiania okularów w miejscach narażonych na działanie bezpośredniego światła słonecznego, np. na desce rozdzielczej samochodu. Wysoka temperatura może zniekształcić ramkę czy powodować powstawanie pęknięć w soczewkach.

Ostrożność przy zakładaniu i zdejmowaniu

Zawsze zakładaj i zdejmuj okulary oburącz, by równomiernie rozłożyć nacisk na obie strony ramki. Zapobiegnie to jej wygięciom i uszkodzeniom.

Kontrola u optyka

Raz do roku warto odwiedzić salon optyczny, by specjalista mógł sprawdzić stan okularów. Może on dokręcić śruby czy dostosować zauszniki dla lepszego dopasowania do kształtu twarzy i rozstawu.

Unikaj kontaktu z chemikaliami

Niektóre środki chemiczne, takie jak lakiery do włosów czy perfumy, mogą uszkodzić powierzchnię soczewek czy ramki. Staraj się, aby okulary były z dala od takich produktów oraz od innych, które mogą je np. zafarbować.

Dbaj o ramki

Czyszczenie ramki można przeprowadzić za pomocą mokrej ściereczki z mikrofibry. W przypadku silniejszych zabrudzeń możesz użyć delikatnego mydła. Pamiętaj, by dokładnie wypłukać i osuszyć ramkę, bo wilgoć mogłaby doprowadzić do korozji niektórych metalowych elementów.

Inwestuj w jakość

Dobrej jakości okulary zerówki mogą być nieco droższe, ale dzięki temu będą bardziej odporne na uszkodzenia i posłużą Ci przez dłuższy czas.

Choć okulary zerówki nie korygują wzroku, wymagają one takiej samej troski jak tradycyjne okulary. Regularne czyszczenie, odpowiednie przechowywanie i unikanie niebezpiecznych sytuacji to klucz do ich długowieczności. Warto dbać o nie, by cieszyć się nieskazitelnym wyglądem i komfortem przez długie lata.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl