Jak dobrać okulary zerówki do kształtu twarzy?

Jaki masz kształt twarzy?

Najpierw musisz dokładnie określić kształt swojej twarzy. Najczęstsze kształty to: owalny, kwadratowy, okrągły, podłużny, sercowaty i diamentowy. Każdy kształt ma swoje unikalne cechy i wymaga indywidualnego podejścia przy doborze okularów.

  • Owalna twarz

Osoby z owalnym kształtem twarzy mają najwięcej opcji do wyboru. Twarz jest harmonijnie proporcjonalna, co pozwala eksperymentować z różnorodnymi ramkami. Niemniej jednak, zaleca się unikanie zbyt dużych lub zbyt małych oprawek, które mogą zakłócić naturalną równowagę kształtu twarzy.

  • Kwadratowa twarz

Charakteryzuje się wyraźnymi liniami szczęki i szerokim czołem. Idealnie sprawdzają się tu okulary o zaokrąglonych krawędziach. Łagodzą one ostre linie twarzy i dodają jej subtelności. Ponadto, okulary o wyższych mostkach mogą optycznie wydłużyć nos, dodając twarzy lekkości.

  • Okrągła twarz

Kluczem jest dodanie twarzy kątów. Prostokątne i kwadratowe ramki idealnie spełniają tę rolę. Unikaj zaokrąglonych oprawek, które mogą sprawić, że twarz będzie wyglądać jeszcze okrąglej.

  • Podłużna twarz

Twarz tego typu jest dłuższa niż szersza. Idealne są oprawki, które mają więcej wysokości, aby dodać twarzy szerokości. Wąskie ramki mogą jeszcze bardziej wydłużać twarz, dlatego warto ich unikać.

  • Sercowata twarz

Osoby o szerokim czołach i węższej brodzie powinny wybierać ramki o niższych mostkach. Pomaga to zrównoważyć proporcje twarzy. Dodatkowo, zaokrąglone krawędzie mogą łagodzić ostry kształt brody.

  • Diamentowa twarz

Jest to rzadszy kształt twarzy, z charakterystycznymi szerokimi kośćmi policzkowymi i węższym czołem oraz brodą. Oprawki, które delikatnie szerzą się ku górze są idealne, podobnie jak te, które podkreślają oczy.

Uwzględnienie koloru skóry, włosów i oczu

Poza kształtem twarzy, kolor ramki jest kolejnym kluczowym elementem doboru okularów. Dla jasnej skóry dobrze sprawdzają się pastelowe i delikatne barwy, natomiast dla ciemniejszej skóry mocniejsze i bardziej wyraziste kolory.

Okulary to nie tylko narzędzie korekcyjne, ale także modny dodatek. Dzięki zrozumieniu kształtu swojej twarzy i uwzględnieniu innych indywidualnych cech, możesz wybrać oprawki, które podkreślą Twoje naturalne piękno i dodadzą Ci pewności siebie. Pamiętaj jednak, że najważniejsze jest to, aby dobrze się w nich czuć – niezależnie od obowiązujących trendów.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl