Komu pasują kwadratowe okulary przeciwsłoneczne?
Komu pasują kwadratowe okulary przeciwsłoneczne?

Rozpoznaj kształt swojej twarzy

Niekoniecznie zastanawiasz się nad tym, jaki jest kształt Twojej twarzy. Tymczasem od tego trzeba zacząć poszukiwania idealnych okularów przeciwsłonecznych, które w tym przypadku dobieramy w myśl zasady „przeciwieństwa się przyciągają”. Dlatego posiadaczom okrągłych czy podłużnych twarzy styliści polecają okulary kwadratowe. Do owalnej twarzy pasują wszystkie typy oprawek, również kwadratowe. Wybierz je także wtedy, gdy masz twarz okrągłą o łagodnych rysach, z niskim czołem i zaokrągloną brodą. Oprawki o wyrazistych liniach, kanciaste dodadzą jej charakteru i wyrazistości.

Okulary kwadratowe dopasuj do oczu

Liczy się nie tylko kształt twarzy, ale też kształt oczu, ich rozstawienie oraz osadzenie. Przyjmuje się ogólnie, że górna linia oprawek nie powinna wychodzić ponad brwi, choć oczywiście nie jest to regułą. Pamiętaj, że zawsze priorytetem pozostaje Twój komfort oraz samopoczucie. Podpowiadamy tylko, że przeciwsłoneczne okulary kwadratowe w delikatnych oprawkach dobrze wyglądają u osób, które mają oczy wysoko osadzone. Dobrze dobrane okulary sprawią, że oprawa oka rozjaśni się, nabierze wyrazistości. Jeżeli Twoje oczy są mniejsze, to optycznie powiększysz je przy pomocy okularów, w których oko będzie znajdowało się na środku szkła.

Oprawki kwadratowe, a codzienne stylizacje

W przypadku okularów przeciwsłonecznych nie jest potrzebne wsparcie oczu i poprawienie jakości patrzenia. Dlatego też możesz dać się ponieść wyobraźni i wybrać oprawki pod kątem swoich indywidualnych upodobań estetycznych, a niekoniecznie stanu zdrowia. Oznacza to dość dużą swobodę w dopasowywaniu okularów do swojego codziennego stylu życia i ubierania się, preferencji kolorystycznych czy zamiłowania do niebanalnych dodatków. Możesz pozwolić sobie na szaleństwo z barwnymi szkłami (czasami osadzonymi w oprawach mocno zaakcentowanych, a czasem pozbawionych widocznych otoczek). Kwadratowe okulary przeciwsłoneczne zazwyczaj osłaniają nie tylko oczy, ale też sporą część twarzy, sięgając od brwi do połowy wysokości policzków. W ten sposób masz zapewnioną kompleksową ochronę przed słońcem, ale też niezwykle efektowną ozdobę i mocno zaakcentowany dodatek do każdej wakacyjnej stylizacji.

Okulary kwadratowe świetnie pasują zarówno do outfitów plażowych, jak i biurowych. Możesz nosić je do sukienek, spódnic, spodni, kostiumów kąpielowych i innych. Szczególnie modele ze złotymi wstawkami czy srebrnymi aplikacjami prezentują się gustownie i niczym biżuteria podkreślają subtelność oraz elegancję użytkowniczki.  

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl