Okulary do komputera – czy są Ci potrzebne?
Okulary do komputera – czy są Ci potrzebne?

Co dają okulary osobom pracującym przy komputerze?

Dużo czasu spędzasz przed ekranem? Pracujesz przy komputerze lub korzystasz z telewizji jako formy rozrywki? W każdej z tych sytuacji możesz odczuwać zmęczenie oczu spowodowane promieniowaniem. Nie wszyscy są na nie wyczuleni, jednak niektórzy skarżą się na pieczenie, swędzenie, zaczerwienienie, suchość spojówek. Jak temu zaradzić? Jedną z opcji okazują się okulary do komputera z powłoką blue control.

Myślisz, że okulary są tylko dla osób, które mają zdiagnozowaną wadę wzroku? Niekoniecznie, o czym świadczy dzisiaj popularność „zerówek”. To okulary, które nie mają szkieł korekcyjnych, lecz są wykorzystywane do chronienia oczu przed czynnikami zewnętrznymi.

Jeśli na szkłach znajduje się powłoka z filtrem UV to znaczy, że przynajmniej częściowo blokowane są promienie słoneczne. Z kolei jeśli producent zastosował warstwę blue control to znaczy, że zaprojektował okulary neutralizujące niebieskie światło emitowane przez monitory. Okazuje się, że dzisiejsze sprzęty elektroniczne nadal nie są w 100% wolne od promieniowania i co wrażliwsze osoby mogą odczuwać dyskomfort po wielu godzinach spędzonych przy komputerze.

Dlatego odpowiedź na postawione pytanie brzmi – okulary z warstwą ochronną zabezpieczają oczy przed promieniowaniem, a konkretniej niebieskim światłem bijącym od ekranu.

Jakie okulary do pracy przy komputerze wybrać?

Wiesz już, że do pracy przy komputerze najlepszym wyborem okażą się okulary typu „zerówki”, które mają szkła z powłoką blue control. Ich zadaniem jest neutralizowanie refleksów świetlnych, na które narażeni są użytkownicy sprzętów elektronicznych. To właśnie eliminowanie tych uciążliwości pozytywnie wpłynie na Twoje samopoczucie, pomoże w skupieniu się i zniweluje najpowszechniejsze dolegliwości:

  • uczucie zmęczenia i znużenia,
  • suchość oczu,
  • pieczenie i zaczerwienienie spojówek,
  • swędzenie.

Pośrednio odczujesz też inne korzyści. Osoby, które zaczęły używać okularów do pracy przy komputerze zwracały uwagę na ustąpienie dolegliwości związanych z bólem głowy i ogólną poprawę samopoczucia, a dzięki temu efektywności.

Okulary do komputera – nie tylko dla samopoczucia

Okazuje się, że wiele osób wybiera okulary do komputera nie tylko po to, żeby zadbać o swoje oczy, ale też wpłynąć na swój wygląd. Bardzo często „zerówki” stanowią bowiem element stylizacji codziennej, a jeszcze częściej biznesowej. Nie da się ukryć, że dobrze dobrane oprawki mają realny wpływ na wygląd i pozwalają na zbudowanie bardziej profesjonalnego wizerunku.

Warto mieć to na uwadze, kiedy szukasz pomysłu na nową biżuterię czy dodatek do swoich stylizacji. Czasem to właśnie oprawki pasujące do kształtu twarzy i Twojego stylu ubierania się okażą się strzałem w dziesiątkę. A dodatkowo zapewnią Ci świetnie samopoczucie w czasie pracy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl