Okulary przeciwsłoneczne – kwadratowe czy okrągłe co wybrać?
Okulary przeciwsłoneczne – kwadratowe czy okrągłe co wybrać?

Które oprawki są w modzie?

Zarówno w modowych trendach, jak również w produkcji dodatków i akcesoriów do strojów, widać obecnie silną inspirację stylem retro. Jeżeli takie klimaty są Ci bliskie, to duże okulary w kwadratowych oprawach inspirowane latami 70-tymi na pewno wzbudzą Twoje zainteresowanie.

Kwadratowe okulary zasłaniają sporą część twarzy, dlatego na pewno zapewnią Ci wysoki poziom ochrony przed szkodliwym promieniowaniem UV. Będą też widocznym elementem stylizacji. Jednak to samo możemy powiedzieć o okularach okrągłych, które cieszą się rosnącym zainteresowaniem. To także powrót do stylistyki dominującej w ubiegłych dekadach. Gratka dla tych, którzy nie boją się wyróżniać z tłumu!

Dopasowanie oprawek do kształtu twarzy

Warto wiedzieć, co jest obecnie modne, ale to tylko wskazówka przy wyborze okularów przeciwsłonecznych. Dla osób, które chcą zachować idealne proporcje twarzy, liczy się także to, do jakiego typu urody pasują dane oprawki. Podpowiadamy, kiedy wybrać te ze szkłami kwadratowymi, a kiedy z okrągłymi.

  • Okulary kwadratowe – pasują osobom, które mają twarz okrągłą oraz owalną. Dzięki „kanciastym” oprawkom twarz wizualnie się wydłuży i wysmukli.
  • Okulary okrągłe – są odpowiednim wyborem dla osób posiadających twarz w kształcie trójkąta. Okrągłe oprawki pomogą wyrównać różnice i sprawią, że Twoja aparycja będzie bardzo przyjemna.

Ważne jest to, jak wyglądasz w danych okularach, a także jak się czujesz, mając je na nosie. Na pewno nie należy sugerować się wyłącznie trendami czy tym, co pasuje. Jeżeli całe życie nosisz okulary kwadratowe nie musisz tego zmieniać. Oprócz samego kształtu oprawek liczy się jeszcze ich szerokość oraz kolor.

Okulary, które pasują Tobie

Okulary przeciwsłoneczne nosimy zwłaszcza latem. Nie bez powodu jest to czas beztroski i dobrej zabawy – można zapomnieć o wielu sztywnych zasadach dotyczących ubierania się, a dress code jest dla nas znacznie łaskawszy niż w pozostałych okresach w ciągu roku. Mając tę świadomość, zaszalej przy wyborze oprawek. A może od razu kupisz dwie pary i to zupełnie różnych? Taki eksperyment na pewno się powiedzie, bo będziesz miała możliwość sprawdzić, jak czujesz się w konkretnych szkłach i jak w nich wyglądasz. Będziesz je zmieniać w zależności od okoliczności, nastroju oraz stylizacji w dany dzień.

Jakie okulary kupić – okrągłe czy kwadratowe?

Modne są obydwa kształty oprawek, ponieważ są zgodne z modą vintage, która przeżywa obecnie wielki powrót. Jeżeli nie jesteś pewna, która wersja pasuje Ci najbardziej, kup dwie, a na pewno się nie rozczarujesz!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl